Logo
 
 
Informace o akci
Místo konání Prostory KD a náměstí Svobody
Kontakt Veronika Szkanderová Hodinková
558 387 161
deti@trisia.cz

Třinecký mikulášský jarmark

3. 12. 2017 v 10.00 hodinProstory KD a náměstí Svobody
Do oblak a sváteční atmosféry vás na andělských perutích vynese letošní Třinecký mikulášský jarmark. Hvězdou programu bude Milan Peroutka se svou kapelou Perutě.
Projížďky koňským spřežením, oblíbená Mikulášská fotobudka i Andělská cukrárna jsou připraveny tentokrát na první adventní neděli.  Nenechte si ujít Vánoční příběh v divadelním sále se začátkem v 15.00 hodin a slavnostní okamžik rozsvícení vánočního stromu v 16.30 hodin. Náměstím, mezi voňavými stánky s občerstvením, se budou procházet „dlouhonozí“ andělé na chůdách. A právě jim mohou děti s důvěrou odevzdat své Dopisy pro Ježíška. Pokud před tím slíbí Mikuláši, že budou hodné. Vyrobit si mohou také levandulový dáreček pro maminku. Na kreativní workshopy, pestrou nabídku vánočního zboží a příjemný sváteční program vás srdečně zvou pořadatelé – město Třinec a TRISIA.

Program:
10.00  Píšťalička ZUŠ Třinec 
Soubor zobcových fléten doplní také zpěváci Základní umělecké školy v Třinci.
11.00  Štývarův dětský sbor DDM Třinec
Vánoční repertoár dětí pod vedením Aleny Kostkové. Sbor doprovodí Jan Nowak.
12.00  Společné koledování
Helena Cemerková a Pavlína Kostková zazpívají vánoční písně a společně s návštěvníky jarmarku nejznámější české koledy.
13.30  Veselá bída
Valašská kapela zahraje a zazpívá vánoční i lidové písně v netradičních úpravách. Podobně, jako skupina Čechomor, jejíž někdejší zpěvák František Segrado inicioval vznik Veselé bídy. Dnes hraje ve složení: kytara, baskytara, flétna, housle, bicí, klávesy.
15.00  Vánoční příběh - Divadlo Studna
Hravou a poutavou formou pojatý příběh o Marii, Josefovi a Ježíškovi. Představení (v divadelním sále) s cirkusovými, žonglérskými, akrobatickými i kejklířskými kousky pobaví celou rodinu bez omezení věku.  Vstupné: dospělý 140 Kč, dítě 100 Kč, držitelé Pohádkového předplatného mají slevu 50 %.
15.00  Šuba Duba Band
Studentský šestnáctičlenný orchestr z Frýdku-Místku sálá energickou a dynamickou produkcí nejen díky nástrojovému obsazení – trumpety, saxofony, trombon, kytary, bicí, klávesy. Na repertoáru má nejslavnější evergreeny, písně Johna Lennona, Leonarda Cohena, Andrewa Lloyda Webera aj.
16.30 -  SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU starostkou města Věrou Palkovskou a zástupci církve.
16.45  MILAN PEROUTKA a kapela PERUTĚ
S vlastním repertoárem i kapelou se představí mladý talentovaný zpěvák a herec, kterého jsme mohli sledovat v televizní show Tvoje tvář má známý hlas.

Doprovodný program:
Jízdy koňským spřežením  11.00-16.00
Andělé na chůdách procházející náměstím  13.00, 14.00 a 16.15 
Rodinné workshopy - bezplatné kreativní aktivity s vánoční tematikou v loutkovém sále. Děti si mohou vyrobit např. levandulový dáreček pro maminku, 3D blahopřání nebo se naučí krasopisu.
Mohlo by Vás zajímat